//www.mehmetyenigun.com/wp-content/uploads/2022/03/mehmet1.jpg

Biyografi

Mehmet Yenigün 24 yıldır sahnelerin aranan ismi olarak müzik yaşamına devam ediyor

Profesyonel sahne hayatına 1998 yılında başlayan Mehmet Yenigün, bir çok farklı müzik dalında yurtiçi ve yurtdışında başarılara imza attı.
Ankara doğumlu Yenigün, lise yıllarında ailesiyle Antalya’nın Kemer ilçesine taşındı. Opera kökenli sanatçı 2006 senesinde Rusya’nın St. Petersburg şehrine giderek Rimsky-Korsakov (Akademi) Devlet Konservatuarında özel şan eğitimi aldı.
O yıllarda beraber sahne aldığı yakın arkadaşı Koray Polat ile uzun yıllar yurt içi ve yurt dışında ( 6 farklı dilde seslendirdikleri arya şarkılar ile) opera konserleri verdi. Mehmet&Koray ikilisi Opera’yı ülkelerinde daha fazla sevdirebilmek adına, o zamanlar Show tv de başlayan (2010) Yetenek Sizsiniz Ve (2011) O Ses Türkiye programlarında başarılara imza atarak, ikisinde de finale yükseldi. Ardından DMC plak ile anlaşan ikili “iki dost” isimli single çalışmalarını piyasaya sürdü.

Türk Müziği ile de her zaman yakın temasta olan Mehmet Yenigün, bir taraftanda ülkemizin bir çok şehride sahne almaya devam etti. Arya şarkılar söylerken, pek rastlanmayacak şekilde Arabesk dalında da başarı sağlayan sanatçı, bir çok şarkıya klip çekerek Dijital platformlarda sergiledi. Son çıkartmış olduğu “Attım Kadehi” isimli şarkısı hala youtube NetD kanalında yükselişe devam ediyor.

Mehmet Yenigün

Sanatçı

//www.mehmetyenigun.com/wp-content/uploads/2022/03/mehmetimzab.png

Sahne Programları